• Вы находитесь здесь:

  • Головна
  • Положення про Кубок

УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ

Кубку з пошуку в мережі Інтернет для учнів 5-11-х класів

1. Загальні положення


1.1. Кубок з пошуку в мережі Інтернет для учнів 5-11-х класів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів (далі Кубок) – індивідуальні та командні змагання учнів у здатності розв’язувати складні завдання з пошуку інформації в мережі Інтернет.

1.2. Кубок проводиться Департаментом освіти Харківської міської ради спільно з Харківським учбовим центром інформаційних технологій «Кит» на виконання заходів Комплексної програми розвитку освіти м. Харкова на 2011-2017 роки.

1.3.Кубок проводиться у два тури:

  • І заочний (теоретичний) тур;
  • ІІ очний (практичний) тур.

2. Мета та завдання Кубку

2.1. Метою Кубку є створення сприятливих умов для самовизначення і самореалізації учнів 5-11 класів, стимулювання учнів до поглиблення знань з інформатики та самостійної дослідницької діяльності в мережі Інтернет.

2.2. Основними завданнями Кубку є:

  • створення умов для реалізації та розвитку логічних здібностей школярів;
  • підвищення інформаційної культури учасників навчально-виховного процесу;
  • формування у школярів інтересу до прикладної інформатики;
  • розвиток соціальної активності учнів;
  • сприяння активізації та модернізації всіх форм позакласної та позашкільної роботи з учнями з інформатики;
  • активізація творчої діяльності вчителів та підвищення рівня викладання інформатики.

3. Оргкомітет та журі Кубку

3.1. Для організації та проведення Кубку створюється оргкомітет і журі, склад яких затверджується наказом Департаменту освіти Харківської міської ради.

3.2. Оргкомітет визначає порядок, форми, місце проведення всіх турів Кубку, забезпечує організаційну підготовку Кубку.

3.3. Журі Кубку розробляє завдання, критерії оцінювання та протоколи, оцінює досягнення учасників Кубку, визначає переможців.

4. Учасники Кубку

4.1. У особисто-командній першості Кубку беруть участь команди, що складаються з 6-ти учнів 8-11-х класів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів усіх типів і форм власності (одна команда від навчального закладу). У особистій першості Кубку беруть участь не більше 3-х учнів 5-7-х класів від кожного загальноосвітнього або позашкільного навчального закладу будь-якого типу і форми власності. Команди 8-11-х класів можуть брати участь у Кубку й неповним складом, але не менше 3 учнів і тільки з дозволу оргкомітету. Кожна команда повинна мати офіційну назву. Заявлений персональний склад команди не може змінюватися під час проведення Кубку.

4.2. У ІІ (очному) турі Кубку беруть участь члени команди, які набрали найбільшу кількість балів на І (заочному) турі Кубку в особистій першості, але не більше 20% від загальної кількості учасників 5-11-х класів.

4.3. Керівником команди призначається вчитель інформатики або керівник гуртка, який брав у участь у підготовці учнів до Кубку. На керівника команди під час проведення Кубку покладається відповідальність за життя та здоров’я членів команди.

5. Порядок проведення Кубку

5.1. Заочний (теоретичний тур) – це відбіркове випробування, що проходить у формі індивідуального розв’язування тестових завдань з галузі мережевих технологій і Інтернет. Триває 25 хвилин. Завдання учасники виконують безпосередньо на сайті проведення Кубку www.kit.sch.in.ua, попередньо отримавши на електронну поштову скриньку індивідуальний код. Кожна команда під час проведення заочного (теоретичного) туру знаходиться в кабінеті інформатики, де присутній вчитель інформатики або керівник гуртка – керівник команди, який слідкує за дотриманням членами команди правил ведення Кубку. Проходити тестове завдання можна лише один раз. Якщо учасник більш ніж один раз намагався пройти тест, то заліковується лише перший вхід в тестову систему.

5.2. За кожну правильну відповідь учасник отримує 1 бал. Журі визначає рейтинг учасників за сумою набраних балів та прохідний бал для участі у ІІ (очному) турі.

5.3. Практичний тур – це змагання учасників команд у розв’язанні пошукових задач. Учасники команди отримують 20 запитань для пошуку відповіді на них в мережі Інтернет.
Відповідь на питання повинна складатися з двох частин:
- тексту відповіді;
- URL сторінки.
Пошук та оформлення завдань триває 1 годину. Оргкомітет має право надати учасникам додатковий час, якщо брак часу викликаний технічними причинами. Час, витрачений на пошук всіх відповідей, може впливати на результат загального заліку при рівній кількості балів.

5.4. За дотриманням правил ведення Кубку стежить журі.

5.5. За правильну відповідь на кожне питання нараховується 10 балів. Якщо учасник вказав відповідь, а в документі з вказаним URL не міститься приведена відповідь (ключові слова відповіді), то учасник штрафується на 10 балів. Якщо відповідь неповна, учасник штрафується на 5 балів.

5.6. Якщо учасником надана неправильна відповідь, то він не отримує жодного бала.
Відповідь вважається неправильною, якщо:
- не вказана URL-адреса або текст відповіді;
- відповідь на питання узагальнена та неточна;
- як URL-адреса документу, що містить відповідь, вказана URL-адреса пошукової системи (Мета, Uaport, Вікіпедія та інші) або посилання зі сторінки пошукової системи.

5.7. При проведенні Кубку учасникам забороняється користуватися електронними та мобільними пристроями зв'язку та аккаунтами будь-яких сервісів та мереж, крім конкурсного.

6. Визначення та нагородження переможців

6.1. За сумою балів, отриманих за результатами виступу конкурсантів у 2-х турах Кубку, журі визначає переможців в загальному командному заліку.

6.2. Переможці Кубку нагороджуються Дипломами Департаменту освіти Харківської міської ради І, ІІ, ІІІ ступенів та цінними подарунками.

6.3. Переможцями в особистому заліку стають учасники, які набрали найбільшу кількість балів у двох турах Кубку.

6.4. Журі Кубку також має право відзначити окремих учасників Кубку спеціальними дипломами.

6.5. Спонсори Кубку та інші організації і приватні особи можуть встановлювати свої індивідуальні призи переможцям.